Page 99 - 4-mat-1-tamamlayici
P. 99

3. ÜNİTE            Adı    :                         DOĞAL SAYILARLA ÇARPMA
                                        Soyadı  :                                   İŞLEMİ
          A Aşağıdaki ürünlerin 1 kilogramlarının fiyatları kuruş olarak verilmiştir. Ürün-

             leri inceleyiniz. Soruları cevaplayınız.












                      MARKAJ YAYINLARI
                       325 kr                     600 kr                       900 kr















                       575 kr                     500 kr                       750 kr



          1. Manavdan 4 kilo elma alırsam kaç             5. Reçel yapmak için çilekten 12 kilo

          kuruş öderim?                                   alırsam kaç kuruş öderim?








          2. Manavdan 2 kilo çilek, 4 kilo ana-           6. 10 kilo ağırlığında bir karpuz ve 4

          nas alırsam kaç kuruş öderim?                   kilo üzüm alırsam manava kaç kuruş
                                                          öderim?







          3. Manavdan 1 kilo elma, 1 kilo porta-          7.  Manavdan karpuz dışında her yiye-

          kal alırsam kaç kuruş öderim?                   cekten 1 kg alırsam kaç kuruş öderim?








          4. Pekmez  yapmak  için  üzümden  25            8. Manavdan  8  kilo  ağırlığında  bir

          kilo aldım. Manava kaç kuruş öderim?            karpuz alırsam kaç kuruş öderim?






                                                       97
   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104